Wycinka drzew Świdnica

Wycinka drzew Świdnica

Forest Zakład Usług Leśnych > Usługi > Wycinka drzew > Wycinka drzew Świdnica

Back To Homepage

Jesteśmy wiodącą firmą Wycinka Drzew FOREST w Brzegu na Opolszczyźnie, zajmującą się usuwaniem drzew oraz pielęgnacją zieleni.

Służymy naszym klientom z najwyższym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Nasz zespół profesjonalnych pilarzy wycinających drzewa i arborystów zajmujący się pielęgnacją drzew posiada wieloletnie doświadczenie.

Kontakt :

 • Zakład Usług Leśnych FOREST
  Ligota Tułowicka 89A, 49-130 Tułowice
 • EMAIL
  biuro@eforest.pl
 • telefon
  509 944 151

  Firma Zakład Usług Leśnych FOREST zajmuje się profesjonalnym wycinaniem drzew w Świdnicy, okolicach i na terenie wschodniej części Dolnego Śląska (woj. dolnośląskie).

  Firma FOREST Świdnica świadczy kompleksowe, profesjonalne usługi z zakresu wycinki drzew dowolnymi metodami, pielęgnacji, usuwania wiatrołomów, karczowania i przygotowania terenu pod inwestycje oraz frezowania pni.

  Do swojej pracy firma FOREST wykorzystuje wysokiej jakości profesjonalny sprzęt. Dzięki temu możemy wyciąć lub usunąć praktycznie każde drzewo, niezależnie od jego usytuowania i charakteru cięć.

  Zakres usług wycinki drzew w Świdnicy

  Oferujemy profesjonalne i kompleksowe usługi wycinki drzew i krzewów wszystkimi metodami.

  Wycinanie wykonujemy metodą cięcia drzewa w całości oraz w częściach.

  Pomagamy w zagospodarowaniu pozyskanego drewna i odpadów drzewnych pozostałych po wycięciu drzewa.

  Wykonujemy prace porządkowe po wycince.

  Wycinka Świdnica tradycyjna z ziemi

  Tradycyjna metoda wycięcia drzewa i jego obalenia na ziemię.

  Jej bezpieczna realizacja jest możliwa tylko na terenie, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca dla upadającego drzewa.

  Fachowe ścięcie drzewa tą metodą pozwala na pozyskanie drewna nie posiadającego uszkodzeń.

  Nie powinna być realizowana w przypadku, kiedy drzewo sąsiaduje bezpośrednio z innymi obiektami, bądź jego obalenia może spowodować straty materialne, bądź niebezpieczeństwo dla ludzi.

  Wycinka drzew trudnych w Świdnicy

  Wykonujemy usługi wycinki drzew w miejscach trudno dostępnych, np. przy budynkach, obiektach, liniach elektroenergetycznych, w bliskim sąsiedztwie napowietrznych przyłączy elektrycznych do budynków, na skwerach, cmentarzach, w pobliżu pasa drogowego.

  Do wycinki drzew trudnych, wymagających zachowania szczególnej ostrożności, używamy specjalistycznego sprzętu – podnośnika, wysięgnika z koszem lub sprzętu do pracy na wysokości i technik alpinistycznych.

  Wycinka z wykorzystaniem podnośnika lub wysięgnika

  Wykonujemy cięcia drzew z wykorzystaniem podnośnika koszowego (tzw. zwyżki) lub wysięgnika z koszem. Metodę tę wykorzystujemy do wycinki drzew wysokich, do których jest łatwy dostęp, pozwalający na rozstawienie podnośnika. Metoda ta pozwala na stopniową korektę korony drzew wysokich w celu zminimalizowania niebezpieczeństwa uszkodzenia pnia. Stosowana jest w miejscach, gdzie obalane drzewo mogłoby wyrządzić straty materialne w otoczeniu.

  Podnośnik wykorzystujemy także do redukcji długości konarów, pielęgnacji korony drzewa oraz wykonywania cięć sanitarnych bądź stabilizacyjnych.

  Ścinka sekcyjna

  Metoda najbardziej bezpieczna dla otoczenia. Polega na ścinaniu drzewa sekcjami począwszy od redukcji korony, poprzez redukcję długości konarów, a kończąc na właściwym ścięciu drzewa fragment po fragmencie.

  Stosowana w przypadku wycinki drzew znajdujących się w pobliżu domów, obiektów, hal magazynowych i produkcyjnych, napowietrznych linii energetycznych i przyłączy, w pobliżu dróg, w parkach, cmentarzach, itp. Wszędzie tam, gdzie konieczne jest bezpieczne wycięcie drzewa bez narażenia otoczenia.

  Usuwanie wiatrołomów

  Usuwamy drzewa złamane lub wywrócone pod wpływem silnego wiatru lub pod wpływem ciężaru zalegającego na koronie śniegu. Zajmujemy się usuwaniem drzew przewróconych, tzw. wywrotów stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi lub mienia.

  Przygotowanie terenu pod inwestycje w Świdnicy

  Usługa skierowana jest głównie do firm realizujących inwestycje budowlane (tj. budowa dróg i autostrad, budowa i modernizacja linii kolejowych, zbiorników przeciwpowodziowych, itp.) oraz firm i instytucji zarządzającymi terenami inwestycyjnymi.

  Przygotowujemy tereny pod zabudowę mieszkaniową dla inwestorów prywatnych oraz deweloperów.

  Karczowanie

  Wykonujemy karczowanie zarośli, usuwanie karpiny i samosiewów, wycinanie małych drzew. Usuwamy drzewa o małej średnicy pnia, krzewy wraz z korzeniami oraz pniaki po ściętych drzewach. Usuwamy części podziemne drzew i roślin, również drzew po wcześniejszej wycince.

  Przygotowujemy teren do ponownego zasadzenia bądź zagospodarowania.

  Redukcja, korekta i pielęgnacja koron drzew

  Wykonujemy usługi w zakresie przycinania gałęzi, konarów i formowania koron drzew.

  Usuwamy gałęzie złamane, chore i uschnięte, grożące odłamaniem, rosnące pod niewłaściwym kątem bądź krzyżujące się ze sobą.

  Obcinamy gałęzie nadłamane oraz zbyt długie, kolidujące z obiektami budowlanymi lub urządzeniami technicznymi.

  Wykonujemy kształtowanie korony drzew w celu uzyskania pożądanego efektu wizualnego oraz przywrócenia statyki drzewa, a także utrzymywanie jej formowanego kształtu.

  Frezowanie pni drzew

  Frezowanie pnia stanowi alternatywną, tańszą metodę usunięcia pnia, pozostałego po wycince drzewa.

  Usuwamy pozostałe po wycince pnie drzew poprzez frezowanie, czyli skrawanie materiału pnia i korzeni zarówno wystających ponad powierzchnię ziemi, jak i części ukrytej pod gruntem.

  Posiadamy odpowiedni sprzęt i maszyny z dużym zakresem regulacji, dzięki czemu możliwe jest skuteczne usuwanie pni o każdych gabarytach.

  Gdzie świadczymy nasze usługi

  Obsługiwany teren: Świdnica i okolice oraz woj. dolnośląskie we wschodniej części.

  W galerii realizacji znajdą Państwo kilka przykładowych wykonanych zleceń.

  Masz dodatkowe pytania?
  Chcesz, abyśmy przygotowali dla Ciebie indywidualną propozycję?

  Zadzwoń: 509 944 151

  Zainteresowała Cię nasza oferta?

  Rejon działania

  Świadczymy usługi na terenie województw: opolskie, dolnośląskie, śląskie.

  Poniżej wykaz wybranych miejscowości w jakich świadczymy usługi.

  Nie znalazłeś na liście swojej miejscowości?

  Nic nie szkodzi.

  Przyjmujemy zlecenia ze wszystkich miejscowości z rejonu województw opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego.

  Skontaktuj się z nami aby ustalić, czy wykonanie usługi w Twojej miejscowości jest możliwe.

  Zadzwoń, tel.: 509 944 151

  Napisz: biuro@eforest.pl

  Zadzwoń 509 944 151