509 944 151
|
Pon.-Pt. 8.00 - 16.00
|
Top

Wycinka drzew Oława

Firma Zakład Usług Leśnych FOREST zajmuje się profesjonalnym wycinaniem drzew w Oławie, okolicach i na terenie wschodniej części Dolnego Śląska (woj. dolnośląskie).

Firma FOREST Oława świadczy kompleksowe, profesjonalne usługi z zakresu wycinki drzew dowolnymi metodami, pielęgnacji, usuwania wiatrołomów, karczowania i przygotowania terenu pod inwestycje oraz frezowania pni.

Do swojej pracy firma FOREST wykorzystuje wysokiej jakości profesjonalny sprzęt. Dzięki temu możemy wyciąć lub usunąć praktycznie każde drzewo, niezależnie od jego usytuowania i charakteru cięć.

Nasze atuty

Profesjonalizm

Profesjonalizm, rzetelność i dbałość o szczegóły to elementy, które nas wyróżniają i stanowią stabilny fundament funkcjonowania naszej firmy. Jednocześnie świadczymy szybkie i bezpieczne usługi z zakresu wycinki i pielęgnacji drzew w Oławie, okolicach i na terenie województwa dolnośląskiego.

Doświadczenie

Bogate doświadczenie i doskonałe przygotowanie merytoryczne, w zakresie technik pielęgnacji i wycinki drzew stanowią gwarancję wysokiej jakości oferowanych usług.

Bezpieczeństwo

Pracownicy naszej firmy posiadają aktualne badania wysokościowe oraz mają ukończone kursy w zakresie bezpiecznej pracy przy wycince i pielęgnacji. Firma jest ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością<br /> na kwotę 1 000 000 zł.

Atrakcyjna oferta

Oferujemy atrakcyjne ceny na wybrane usługi z zakresu wycinki i pielęgnacji drzew. Dla stałych klientów przygotowaliśmy rabaty.

Zakres usług wycinki drzew w Oławie

Oferujemy profesjonalne i kompleksowe usługi wycinki drzew i krzewów wszystkimi metodami.

Wycinanie wykonujemy metodą cięcia drzewa w całości oraz w częściach.

Pomagamy w zagospodarowaniu pozyskanego drewna i odpadów drzewnych pozostałych po wycięciu drzewa.

Wykonujemy prace porządkowe po wycince.

Wycinka Oława tradycyjna z ziemi

Tradycyjna metoda wycięcia drzewa i jego obalenia na ziemię.

Jej bezpieczna realizacja jest możliwa tylko na terenie, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca dla upadającego drzewa.

Fachowe ścięcie drzewa tą metodą pozwala na pozyskanie drewna nie posiadającego uszkodzeń.

Nie powinna być realizowana w przypadku, kiedy drzewo sąsiaduje bezpośrednio z innymi obiektami, bądź jego obalenia może spowodować straty materialne, bądź niebezpieczeństwo dla ludzi.

Wycinka drzew trudnych w Oławie

Wykonujemy usługi wycinki drzew w miejscach trudno dostępnych, np. przy budynkach, obiektach, liniach elektroenergetycznych, w bliskim sąsiedztwie napowietrznych przyłączy elektrycznych do budynków, na skwerach, cmentarzach, w pobliżu pasa drogowego.

Do wycinki drzew trudnych, wymagających zachowania szczególnej ostrożności, używamy specjalistycznego sprzętu – podnośnika, wysięgnika z koszem lub sprzętu do pracy na wysokości i technik alpinistycznych.

Wycinka z wykorzystaniem podnośnika lub wysięgnika

Wykonujemy cięcia drzew z wykorzystaniem podnośnika koszowego (tzw. zwyżki) lub wysięgnika z koszem. Metodę tę wykorzystujemy do wycinki drzew wysokich, do których jest łatwy dostęp, pozwalający na rozstawienie podnośnika. Metoda ta pozwala na stopniową korektę korony drzew wysokich w celu zminimalizowania niebezpieczeństwa uszkodzenia pnia. Stosowana jest w miejscach, gdzie obalane drzewo mogłoby wyrządzić straty materialne w otoczeniu.

Podnośnik wykorzystujemy także do redukcji długości konarów, pielęgnacji korony drzewa oraz wykonywania cięć sanitarnych bądź stabilizacyjnych.

Ścinka sekcyjna

Metoda najbardziej bezpieczna dla otoczenia. Polega na ścinaniu drzewa sekcjami począwszy od redukcji korony, poprzez redukcję długości konarów, a kończąc na właściwym ścięciu drzewa fragment po fragmencie.

Stosowana w przypadku wycinki drzew znajdujących się w pobliżu domów, obiektów, hal magazynowych i produkcyjnych, napowietrznych linii energetycznych i przyłączy, w pobliżu dróg, w parkach, cmentarzach, itp. Wszędzie tam, gdzie konieczne jest bezpieczne wycięcie drzewa bez narażenia otoczenia.

Usuwanie wiatrołomów

Usuwamy drzewa złamane lub wywrócone pod wpływem silnego wiatru lub pod wpływem ciężaru zalegającego na koronie śniegu. Zajmujemy się usuwaniem drzew przewróconych, tzw. wywrotów stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi lub mienia.

Przygotowanie terenu pod inwestycje w Oławie

Usługa skierowana jest głównie do firm realizujących inwestycje budowlane (tj. budowa dróg i autostrad, budowa i modernizacja linii kolejowych, zbiorników przeciwpowodziowych, itp.) oraz firm i instytucji zarządzającymi terenami inwestycyjnymi.

Przygotowujemy tereny pod zabudowę mieszkaniową dla inwestorów prywatnych oraz deweloperów.

Karczowanie

Wykonujemy karczowanie zarośli, usuwanie karpiny i samosiewów, wycinanie małych drzew. Usuwamy drzewa o małej średnicy pnia, krzewy wraz z korzeniami oraz pniaki po ściętych drzewach. Usuwamy części podziemne drzew i roślin, również drzew po wcześniejszej wycince.

Przygotowujemy teren do ponownego zasadzenia bądź zagospodarowania.

Redukcja, korekta i pielęgnacja koron drzew

Wykonujemy usługi w zakresie przycinania gałęzi, konarów i formowania koron drzew.

Usuwamy gałęzie złamane, chore i uschnięte, grożące odłamaniem, rosnące pod niewłaściwym kątem bądź krzyżujące się ze sobą.

Obcinamy gałęzie nadłamane oraz zbyt długie, kolidujące z obiektami budowlanymi lub urządzeniami technicznymi.

Wykonujemy kształtowanie korony drzew w celu uzyskania pożądanego efektu wizualnego oraz przywrócenia statyki drzewa, a także utrzymywanie jej formowanego kształtu.

Frezowanie pni drzew

Frezowanie pnia stanowi alternatywną, tańszą metodę usunięcia pnia, pozostałego po wycince drzewa.

Usuwamy pozostałe po wycince pnie drzew poprzez frezowanie, czyli skrawanie materiału pnia i korzeni zarówno wystających ponad powierzchnię ziemi, jak i części ukrytej pod gruntem.

Posiadamy odpowiedni sprzęt i maszyny z dużym zakresem regulacji, dzięki czemu możliwe jest skuteczne usuwanie pni o każdych gabarytach.

Gdzie świadczymy nasze usługi

Obsługiwany teren: Oława i okolice oraz woj. dolnośląskie we wschodniej części.

W galerii realizacji znajdą Państwo kilka przykładowych wykonanych zleceń.

Pomagamy w uzyskaniu pozwolenia na wycinkę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wypełnimy za ciebie wniosek o wycinkę drzewa.

Zainteresowała Cię nasza oferta wycinki drzew?

Masz dodatkowe pytania? Chcesz, abyśmy przygotowali dla Ciebie indywidualną propozycję?

Zadzwoń: 509 944 151