+48 509 944 151
|
Pon.-Pt. 8.00 - 16.00
|
Top
 

Wycinka drzew

Zakład Usług Leśnych FOREST  świadczy kompleksowe, profesjonalne usługi z zakresu usuwania drzew zdrowych, chorych i wiatrołomów.

Wycinka drzew przy użyciu podnośnika koszowego (tzw. zwyżki), wysięgnika oraz technikami alpinistycznymi, w przypadku zleceń wymagających prac na dużych wysokościach. Dzięki temu możemy przyciąć lub usunąć praktycznie każde drzewo, niezależnie od jego usytuowania i charakteru cięć.

Zakres usług

 • wycinanie drzew z ziemi,
 • wycinka wysokich drzew przy użyciu drabiny, podnośnika koszowego,  wysięgnika bądź technik alpinistycznych,
 • prace w trudno dostępnych miejscach, np. przy budynkach, liniach elektroenergetycznych, w bliskim sąsiedztwie napowietrznych przyłączy elektrycznych do budynków,
 • cięcie drzewa w całości oraz w częściach,
 • usuwanie wiatrołomów,
 • usuwanie rozłamanych konarów,
 • usuwanie samosiewów,
 • wycinanie krzaków,
 • karczowanie i czyszczenie działek,
 • zagospodarowanie pozyskanego drewna i odpadów,
 • prace porządkowe po wycince – rozdrabnianie gałęzi rębakiem, wywóz zrębki, wywóz drewna, karczowanie karpiny, uprzątnięcie terenu,
 • fachowe doradztwo w zakresie wycinki,
 • nadzór techniczny,
 • pomoc w uzyskaniu pozwolenia na wycinkę.

Bogate doświadczenie i doskonałe przygotowanie merytoryczne, w zakresie technik wycinki drzew, stanowią gwarancję wysokiej jakości oferowanych usług.

Pracownicy naszej firmy posiadają aktualne badania wysokościowe oraz mają ukończone kursy w zakresie bezpiecznej pracy na linach. Firma posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością na kwotę 1 000 000 zł.

Wycinka

Określenie wycinka drzew obejmuje jedynie usunięcie naziemniej części drzew bądź krzewów bez usuwania pnia oraz układu korzeniowego.

Wycięte drzewa w zależności od potrzeb klienta zagospodarowujemy we wskazany sposób. Tniemy na drewno opałowe, a pozostałe gałęzie rozdrabniamy rębakiem na wióry, zrębki. Wywozimy i utylizujemy wszystkie odpady powstałe wskutek wycinki.

Zabytkowy zamek Kopice wycinka drzew ścięte drzewa leżą przed zamkiem

Karczowanie

Od wycinki drzew, karczowanie różni się tym, że części podziemne roślin także zostają skutecznie usunięte, co umożliwia niemal natychmiastowe ponowne zagospodarowanie wykarczowanego terenu. Usuwanie pozostałości po wycince drzew (pni oraz całych układów korzeniowych, np. poprzez frezowanie) także wchodzi w zakres usługi karczowania.

 

Cennik usługi

Ile kosztuje wycięcie drzewa? Musimy rozdzielić dwie kwestie. Pierwsza to opłata administracyjna (w przypadkach, kiedy konieczne jest uiszczenie opłaty), którą wnosimy do gminy, druga to koszt samego ciecia.

Cennik opłat administracyjnyjnych jest uzależniony od gatunku oraz obwodu drzewa mierzonego na wysokości 130 cm i jest ujednolicony dla terenu całego kraju. Jest podzielony na pięć grup w zależności od gatunku drzewa. Cena jest podana za każdy centrymetr obwodu. Opłaty administracyjne za usunięcie nie dotyczą drzew lub krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Podobnie jak czyni to większość firm z naszej branży ceny usług ustalamy w sposób indywidualny. Wiele czynników wpływa na to ile ostatecznie kosztuje wycinka drzew. Inny będzie koszt jednostkowy wycięcia pojedynczego drzewa w terenie trudno dostępnym, bądź niebezpiecznym, z koniecznością użycia technik alpinistycznych, a innaczej będzie wyceniona jednostkowo np. wycinka lasu czy krzewów w terenie łatwo dostępnym.

Metody

Cena wycinki jest zależna od zastosowanej metody usuwania drzew. Poniżej przedstawiamy stosowane przez nas podstawowe rodzaje wycinki i stosowane metody:

 • Z ziemi. Klasyczna metoda stosowana na terenach bez zabudowań i infrastruktury, gdzie powalone drzewo nie wyrządzi żadnych szkód. Jest to najtańszy i najszybszy spsoób usuwania drzew.
 • Z podnośnika koszowego zamontowanego na podwoziu samochodu ciężarowego bądź dostawczego. Jest to najbardziej komfortowy, szybki i tani sposób usuwania całych drzew lub zbędnych gałęzi na terenach zabudowanych. Umożliwia szybką i łatwa pracę z użyciem piły spalinowej bądź ręcznej. Wymaga dobrego dojazdu i dostępu pod samo drzewo dla samochodów ciężarowych i innych pojazdów.
 • Z wysięgnika z zamontowanym koszem. Metodę stosuje się gdy w obrębie samego drzewa nie ma wolnej przestrzeni aby postawić samochód. Długie ramie wysięgnika pozwala na dostęp do drzew ze znacznej odległości oraz na wycinkę drzew wysokich. Stosowana także przy redukcji koron i przycinaniu gałęzi drzew o dużych koronach. Metoda stosowana do usuwania drzew znajdujących się z bezpośrednim sąsiedztwie budynków lub takich, które upadając mogłyby wyrządzić szkody materialne.
 • Alpinistyczna z użyciem specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego. Od drwala wymagane jest posiadanie odpowiednich umiejętności, przeszkolenia i sprzętu do prac na wysokości. Umożliwia wycięcie drzewa poprzez odcinanie poszczególnych sekcji. Ten sposób wycinki stosowany jest w terenach trudno dostępnych oraz kiedy nie można naruszyć środowiska naturalnego. Stosowany szczególnie na terenach cmentarzy, w pobliżu linii energetycznych oraz w przypadku bardzo wysokich drzew.

Teren działania

Działamy na terenie Opola, całego woj. opolskiego oraz we Wrocławiu i wschodniej części woj. dolnośląskiego.

Przykładowe realizacje

W galerii realizacji znajdą Państwo kilka przykładowych wykonanych zleceń w Opolu i Wrocławiu oraz innych miejscowościach z województwa opolskiego i dolnośląskiego.

Pomagamy w uzyskaniu pozwolenia na wycinkę zgodnie z obowiązującymi przepisami

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Masz dodatkowe pytania? Chcesz, abyśmy przygotowali dla Ciebie indywidualną propozycję?

Zadzwoń: +48 509 944 151